Головна » Новини
16 лютого на базі Вищого професійного училища №21 м. Івано-Франківська проведено ІІ (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед здобувачів освіти закладів професійної (професійно-технічної) освіти з професії «Токар».

«Результати конкурсу засвідчили високий рівень практичної підготовки учнів, які успішно виконали запропоновані завдання, продемонстрували вміння застосовувати отримані теоретичні знання на практиці» - зазначив заступник директора департаменту - начальник управління Ігор Гаврилюк.

На підставі зведених протоколів роботи журі конкурсу, переможцями стали учні Вищого професійного училища №21 м. Івано-Франківська: 

 

І місце – Андрій Жупанський;

ІІ місце – Віталій ... Читати далі »

Переглядів: 151 | Додав: nmkpto_1 | Дата: 18.02.2022 | Коментарі (0)

0 фахівців центрів розвитку кар’єри та педагогів профтехів 12 січня 2022 року розпочали навчання на курсі «Підготовка молоді до успішної кар’єри». Завдяки навчанню учасники допоможуть учням розвинути навички комунікації та самопрезентації для успішного кар’єрного старту.

Метою курсу є покращення навичок педагогів у роботі з молоддю – як у групах, так і під час індивідуальних консультацій щодо планування кар’єри, працевлаштування та організації власної справи. 

Навчання відбувається в онлайн форматі та триватиме до травня 2022 року. Програма тренінгів поєднує теоретичні та практичні завдання з можливістю спілкування та обміну досвідом між учасниками курсу. Після кожного з чотирьох модулів педагоги виконуватимуть завдання з учнями та зможуть переконатися в ефективності навчання. 

Курс реалізується проєктом «Публічно-приватне партнерство для поліпшення сантехнічної освіти в Україні» (EdUP) у партнер ... Читати далі »

Переглядів: 139 | Додав: nmkpto_1 | Дата: 27.01.2022 | Коментарі (0)

скріншот відео https://youtu.be/X1ctVjKcFxU?t=1994

Сьогодні, 28 грудня 2021 року, під час пресконференції щодо професійної орієнтації молоді, що є стратегічним напрямом діяльності МОН, було презентовано Всеукраїнський проєкт з профорієнтації та побудови кар’єри «Обери професію своєї мрії».

«Тільки за офіційною статистикою, понад 50% українців працюють не за фахом, іноді шукаючи професію своєї мрії все життя. Тому ми поставили перед собою амбітне завдання – вже цьогоріч запустити ефективний “соціальний ліфт”, який з’єднає заклади освіти та роботодавців, що стане основою формування системного кадрового резерву України», – зазначив директор Інституту модернізації змісту освіти Євген Баженков.

... Читати далі »

Переглядів: 149 | Додав: nmkpto_1 | Дата: 05.01.2022 | Коментарі (0)

8 закладів професійної освіти переходять  із державної у спільну власність територіальних громад 5 областей: Волинської, Одеської, Чернігівської, Луганської та Хмельницької. Розпорядження, яке дозволяє здійснити передачу, опубліковано на Урядовому порталі.

Перехід закладів у власність місцевої влади дозволить покращити управління профтехами та покращити економічний розвиток регіону.

У 2021 році Урядом ухвалено рішення щодо передачі з державної у комунальну власність 58 закладів освіти, проте остаточно завершили процедуру лише 35. Всього впродовж п’яти років було прийнято рішення щодо передачі 154 закладів професійної освіти.

Міністерство підготувало рекомендації для місцевих управлінців, які допоможуть краще зрозуміти всі етапи пе ... Читати далі »

Переглядів: 173 | Додав: nmkpto_1 | Дата: 28.12.2021 | Коментарі (0)

Цьогоріч створено 63 нових навчально-практичних центри, розроблено 30 освітніх стандартів та залучено десятки бізнес та міжнародних партнерів. Такими є ключові результати у сфері професійної освіти, про які розповів Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет під час онлайн-брифінгу щодо підсумків освітньої та наукової діяльності 2021 року.

«Порівняно з попереднім роком професійна освіта зробила величезний прорив. Ми зараз маємо ту інституційну підтримку, якої ніколи не було: від Президента України, Уряду та бізнесу. І це проявляться не тільки в наших досягненнях, але й майбутніх планах, бо плани на 2022 рік у нас амбіційні. Як мінімумум маємо прийняти ЗУ "Про професійну освіту", побудувати понад 80 навчально-практичних центрів та завершити оновлення освітніх стандартів» – зазначив ... Читати далі »

Переглядів: 142 | Додав: nmkpto_1 | Дата: 28.12.2021 | Коментарі (0)

23 грудня 2021 року відбувся прес-підхід щодо підсумків реформи професійної освіти. Учасники розповіли про цьогорічні зміни на законодавчому рівні та на місцях. Спікери також презентувати концепцію та проміжні результати комунікаційної кампанії «Ми змінюємося».

«Щоб підсумувати результати змін у професійній освіті, а також позбавити сферу стереотипів, ми запустили комунікаційну кампанію "Ми змінюємося". Наша ціль – показати, як ми виросли за останні кілька років, адже тепер профтехи – це місце, де учень може отримати професію мрії та не сумніватися в подальшому працевлаштуванні. У межах кампанії ми запустили діджитал-рекламу в Instagram, Facebook, Tik-Tok і Youtube. Тільки в Tik-Tok ми набрали 2,6 млн переглядів. Крім того, ми звернулись до суспільства че ... Читати далі »

Переглядів: 153 | Додав: nmkpto_1 | Дата: 28.12.2021 | Коментарі (0)

Через продовження дії обмежень, які передбачає «червона» зона карантину, Запорізька та Хмельницька області проведуть відбірковий етап конкурсу професійної майстерності WorldSkills Ukraine вже у 2022 році. Наразі саме ці два регіони не провели змагання за жодною з обраних комепетенцій. Решта областей та м. Київ вже підбили підсумки відбіркового етапу або мають завершити його впродовж грудня.

За попередніми підсумками, у регіональному етапі WorldSkills Ukraine 2021 взяли участь близько 300 учасників. Це учні закладів професійної та фахової передвищої освіти, вже працююча молодь віком до 22 років.

«Положенням про конкурс закладено, що відбірковий етап проходить восени. Цьогоріч через пандемію саме на цей період припав пік карантину, тож регіональні відбори відтермінували. Зараз у К ... Читати далі »

Переглядів: 139 | Додав: nmkpto_1 | Дата: 28.12.2021 | Коментарі (0)

Студенти презентували свої навчальні заклади та розповідали про можливості, які відкриває їхня спеціалізація.

269817243 335128468426530 6383165548592278251 n scaled

В Городенці, у Палаці культури, відбулася профорієнтаційна зустріч із школярами «День кар‘єри». Захід організував відділ освіти Городенківської міської ради спільно із філією Центру зайнятості для того, щоб розповісти учням про різні професії, повідомляє міськрада, пише ... Читати далі »

Переглядів: 146 | Додав: nmkpto_1 | Дата: 22.12.2021 | Коментарі (0)

Міністерство освіти і науки спільно з ТОВ «Віатек» підписали меморандум про партнерство у сфері професійної освіти. Компанія допоможе оновити освітні стандарти та програми за 4 професіями електротехнічного напряму, а також створить STEM-локації для вивчення систем безпеки та відеоспостереження у профтехах. Підписання меморандуму відбулося 15 грудня 2021 року.

«Міністерство відкрито до співробітництва з роботодавцями, які знають фахові сфери зсередини, можуть надати об'єктивні зауваження та готові працювати над тим, щоб зробити професійну освіту краще. Нині ми підписали близько 20 меморандумів із роботодавцями. Така співпраця дає можливість на національному рівн ... Читати далі »

Переглядів: 142 | Додав: nmkpto_1 | Дата: 22.12.2021 | Коментарі (0)

« 1 2 3 4 ... 17 18 »