Головна » Матеріали » Нормативно-правова база » Різне

Довідка НМК ПТО
[ Викачати з сервера (37.5 Kb) ] 23.02.2011, 14:17
Івано-Франківська обласна державна адміністрація
ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ
НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ КАБІНЕТ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ
в Івано-Франківській області
76018 м. Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 59а , тел.: 53-93-62 nmk pto_if@ukrpost.ua
 
                                                                                                                                                    Директорам ПТНЗ 
 
     Підвищення соціальної і інформаційної ролі бібліотек у сучасній освітній діяльності диктує необхідність формування нових методів організації інформаційного простору бібліотеки навчального закладу, який реалізується на базі комп'ютерних технологій. У деяких бібліотеках запроваджуються процеси автоматизації, що дає змогу вже на новому концептуальному якісно-новому рівні вести активну роботу та навчання.
     Під впливом технічного прогресу сутність процесів змінилася, але це позитивно впливає на діяльність бібліотек тільки тоді, коли рівень їх інформатизації достатньо високий. Нова концепція побудови сучасної бібліотечної системи базується не лише на автоматизації окремої бібліотеки. Її головна мета — створення єдиного всеукраїнського інформаційного простору та інтеграція у світовий бібліотечний інформаційний простір.
     Навчально-методичним кабінетом професійно-технічної освіти області в січні 2011року проведено аналіз стану інформатизації бібліотек у ПТНЗ. Згідно поданої навчальними закладами інформації встановлено, що на даний час ще не у всіх бібліотеках наявна комп’ютерна техніка - ПТУ № 11, БПБЛ, ВПУТтаРС, ОПЛЕТ, ПТУ№ 36. Не підключена бібліотека до мережі Інтернету у ППЛ, ЦПТО№1, ПБЛ, ПТУ№11, БПБЛ, ВПУ№13, КПЛСП, ВПУТтаРС, ВПУ№21, ПТУ№31, ПТУ№32, ОПЛЕТ, ПТУ№36. Тільки у семи закладах створена електронна бібліотека, а у трьох - ВПУГСіТ, ВПУ №21, ВПУ СОТ – інформативні бази даних поповнюються на належному рівні. Створення баз даних (БД) з певних професій чи загальноосвітніх дисциплін, обговорювалося на обласній секції бібліотекарів, яку провели спільно з Івано-Франківським державним центром естетичного виховання 24листопада 2010року, в ході якої було запропоновано перелік інтернет ресурсів на яких подається інформація для поповнення (БД).
     Міністерство освіти і науки України систематично рекомендує електронні підручники та посібники, використання яких допомагає та покращує результат навчального процесу. Однак, на сьогодні, деякі навчальні заклади (ПБЛ, БПБЛ, ПТУ № 31, ОПЛЕТ, ПТУ № 34, ПТУ № 36) взагалі не використовують рекомендовані засоби навчання. Інформація подана окремими закладами свідчить про те, що не розрізняється поняття електронного підручника та підручника в електронному варіанті (просканованого).
     В переважній більшості навчальних закладів до питання інформатизації навчального процесу ставляться формально, а ПЛПЛ- зовсім не подали дані про інформатизацію бібліотеки.
     Час не стоїть на місці і бібліотека сьогодення – це одна з найважливіших ланок інформаційного простору. Саме тому вона відіграє певну роль у формуванні інформаційного, професійного, методичного банку даних (БД), орієнтованих на формування професійної компетентності випускників.
     Для досягнення цієї мети директорам ПТНЗ до 01.03.2011р необхідно вирішити такі завдання:
       - створити бібліотечно-бібліографічну інформацію та публікацію текстів в електронному вигляді;
       - забезпечти доступ через Інтернет до бібліографічної інформації і повнотекстових баз даних (з кожної професії, із загальноосвітніх предметів створити банк даних).
      Додаток: таблиця щодо стану інформатизації навчального процесу у професійно-технічних закладах області (на 1арк.).
 
 
 Директор НМК ПТО                                                                                                                             Колобанько А.З.
 
 
 
 
 Федунів У.Я. 53-93-62
Категорія: Різне | Додав: nmkpto
Переглядів: 589 | Завантажень: 130 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: