Головна » Матеріали » Нормативно-правова база » Різне

Довідка НМК ПТО
[ Викачати з сервера (42.0 Kb) ] 21.10.2010, 17:01
Довідка
про перевірку стану організації працевлаштування випускників професійно-технічних навчальних закладів області
 
     На виконання наказу головного управління освіти і науки облдержадміністрації від 13.07.2010р. №403 проаналізовано стан роботи ПТНЗ області (ВПУСОТ, ВПУ№13, ВПУ№7, ВХПУ№3, ОПЛЕТ, ЦПТО№1, ВПУГСіТ, ПТУ№32, ПТУ№11, ПТУ№36, ВПУТтаРС) щодо організації працевлаштування випускників 2009-2010н.р.
     Перевіркою встановлено:
     У всіх перевірених ПТНЗ керуються основними нормативними документами щодо організації працевлаштування. На нараді при директору (ПТУ№32), інструктивно-методичній нараді (ПТУ№31, ВПУ№7) обговорювався лист головного управління освіти і науки від 24.11.2009р. №1144/01-19/9 «Про здійснення моніторингу працевлаштування випускників професійно-технічних навчальних закладів». Згідно нормативної бази у ВПУГСіТ, ЦПТО№1, ВПУСОТ, ВПУ№7, ВПУТтаРС видано розпорядчі документи: наказ про створення моніторингової комісії, наказ про розподіл випускників на роботу. У всіх ПТНЗ призначено особу – відповідальну за працевлаштування і його моніторинг – це, в основному, заступник директора з навчально-виробничої роботи.
     Заслуговує на схвалення позитивна динаміка тісної співпраці ПТНЗ із соціальними партнерами. В училищах створена база даних про роботодавців. Щороку вона оновлюється. Однак, тільки у ВПУ№7, ВПУГСіТ, ЦПТО№1 інформація про роботодавців доводиться до відома педпрацівників (на нарадах) і до учнів (на виховних годинах). У ВПУГСіТ на кожну професію розроблено банк даних підприємств та перелік посад; створено анкета-зошит та анкета - пропозиція, згідно яких ведеться активна співпраця з роботодавцями. Договір з працевлаштування складено на кожного учня індивідуально, згідно плану здійснюється перевірка закладом працевлаштування та закріплення випускників на підприємствах. Про плідну співпрацю з роботодавцями свідчать блискучі рекомендації та схвальні відгуки соціальних партнерів.
     Про взаємодію з підприємствами ВПУ№7 свідчать організовані училищем круглі столи з роботодавцями, зустрічі з ними учнів випускних груп і спільні науково- практичні семінари. Ця співпраця відображена в засобах масової інформації (додаток№3 – стаття в газеті «Калуський нафтохімік», 2010р; додаток №4 – журнал «Будівельник»,2010р.
     Викликає занепокоєння, що у ВХПУ №3, ПТУ№32, ПТУ№11, система контролю за організацією працевлаштування та закріпленості випускників на робочих місцях не діє; база даних про роботодавців не поновлюється, доступ учнів до цієї інформації обмежений.
     У навчальних закладах наявними є документи, які підтверджують працевлаштування учнів. Журнал обліку видачі направлень на роботу за підписом учнів ведеться справно у: ВПУ№7, ВПУГСіТ, ВПУ№13, ВПУСОТ, ЦПТО№1, ОПЛЕТ. Наявні корінці направлень на роботу у цих закладах відповідають статистичній звітності. Однак документи моніторингу потребують систематизації і впорядкування, часто носять формальний характер (ПТУ№32, ПТУ№31, ПТУ№36, ОПЛЕТ, ПТУ№11); потребує вдосконалення і система контролю з боку керівництва за організацією працевлаштування, моніторингу працевлаштування, закріплення робітників на робочих місцях.
     Спільно з центром зайнятості проводяться заходи із залученням до участі випускників 9-х класів навколишніх сіл та випускників ОПЛЕТ, про що свідчать документи та відео матеріали. Проте ПТУ№36, ПТУ№11 з центром зайнятості не співпрацюють. Вибірковий аналіз працевлаштування випускників ПТНЗ у 2010р. показав:
     Враховуючи вищенаведене професійно-технічним навчальним закладам рекомендовано:
     1. Упорядкувати на місцях нормативну базу та базу даних про роботодавців.
     2. Посилити контроль щодо організації та проведення моніторингу працевлаштування випускників.
      3. Систематизувати документи моніторингу працевлаштування, їх облік та зберігання.
    4. Упорядкувати училищні розпорядчі документи з питань працевлаштування.
     5. Практикувати проведення спільного засідання викладачів професійно-теоретичної і професійно-практичної підготовки із замовниками робітничих кадрів.
      6. Поглибити співпрацю з обласним центром зайнятості.
     7. Дбати про високу якість професійної підготовки випускників і їх конкурентноздатність на ринку праці.
 
Директор НМК ПТО                                                           А.З.Колобанько
Категорія: Різне | Додав: nmkpto
Переглядів: 821 | Завантажень: 251 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: