Головна » Матеріали » Нормативно-правова база » Листи

Лист НМК ПТО від11.05.2010р.№31/11-04/11
[ Викачати з сервера (46.5 Kb) ] 12.05.2010, 13:08
                     Івано-Франківська обласна державна адміністрація
                             ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ
        НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ КАБІНЕТ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ
в Івано-Франківській області 76018 м. Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 59а , тел.: 53-93-62, e-mail: nmkpto_if@ukrpost

11.05.2010 р. №31/11-04/11
На № від                                                                        Директорам ПТНЗ
     На виконання наказу головного управління освіти і науки обласної державної адміністрації від 08.04.2010р. № 257 «Про впровадження нових робочих навчальних планів професійно-технічних навчальних закладів області у 2010/2011 н.р.» надсилаємо методичні рекомендації щодо складання робочих навчальних планів.
В.о.директора НМК ПТО                                                Верховцев В.М.
 
 
 
 
 
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО СКЛАДАННЯ РОБОЧИХ НАВЧАЛЬНИХ ПЛАНІВ НА 2010/2011 н.р.
      У зв’язку з упровадженням типової базисної структури навчальних планів(наказ Міністерства освіти і науки України від 21.01.2010р.№24), державних стандартів професійно-технічної освіти з конкретних професій та з метою якісної розробки нових робочих навчальних планів і програм для підготовки кваліфікованих робітників (далі – навчальні плани) на 2010/2011 н.р. НМК ПТО рекомендує:
     1. Враховуючи державне замовлення на підготовку кваліфікованих робітників, визначити перелік професій, за якими буде здійснюватися набір учнів на 2010/2011 н.р.,
      2. Запланувати роботу методичних комісій:
професійного спрямування – з аналізу змісту робочих навчальних програм предметів професійно-теоретичної підготовки для внесення змін регіонального компоненту (в межах 20%); вилучення дублюючого матеріалу в інтегрованих (споріднених) професіях; розробки зведено-тематичного плану предметів професійно-теоретичної підготовки та виробничого навчання з кожної професії для дотримання послідовності викладання предметів (додаток 1); загальноосвітніх дисциплін, предметів «Захист Вітчизни» та «Фізична культура і здоров’я» – з формування робочих навчальних програм на основі типових (рівень стандарту).
     3. Визначити загальний фонд навчального часу (в годинах, тижнях) та терміни навчання з кожної професії у відповідності до відкоригованих робочих навчальних програм.
    4. Врахувати роз’яснення Міністерства освіти і науки України щодо можливості навчальному закладу самостійно роз’єднувати за складовими інтегровані професії та поєднувати споріднені професії, якщо є затверджені державні стандарти. При цьому, навчальний заклад не повинен перевищувати встановленого ліцензованого обсягу (зазначеного у ліцензії) для інтегрованої професії та сумарного ліцензованого обсягу поєднаних професій (лист МОН України від 07.12.09 №1/9-858 «Про підготовку робітників за інтегрованими професіями»).
    5. Керуватися Положенням про ступеневу освіту щодо підготовки кваліфікованих робітників середнього рівня кваліфікації – 4-го розряду (у разі інтеграції професій – хоча б із однієї складової відповідно до терміну навчання).
      6. Звернути увагу, що у типовій базисній структурі навчальних планів для підготовки кваліфікованих робітників:
       6.1 Виділено чотири компоненти: · на другому ступені навчання
з отриманням повної загальної середньої освіти з числа осіб, які мають базову загальну середню освіту;
без отримання повної загальної середньої освіти з числа осіб, які мають базову загальну середню освіту;
– які мають повну загальну середню освіту; · на третьому ступені навчання
– без отримання кваліфікації молодшого спеціаліста з числа осіб, які мають повну загальну середню освіту.
      6.2 Вилучено: – термін навчання 2,5 роки з числа осіб, які мають базову загальну середню освіту з отриманням повної загальної середньої освіти; – предмет «Основи правових знань» розділу «Гуманітарна підготовка» з базисної структури навчальних планів для підготовки кваліфікованих робітників без отримання повної загальної середньої освіти з числа осіб, які мають базову загальну середню освіту та з числа осіб, які мають повну загальну середню освіту.
    6.3 Приведено до рівня стандарту Типових навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів загальноосвітню складову: – змінено кількість годин предметів суспільно-гуманітарної та природничо-математичної підготовки; – змінено назви окремих предметів; – включено у суспільно-гуманітарну підготовку новий предмет «Художня культура»; – виділено окремо у природничо-математичній підготовці предмет «Екологія» та включено предмет «Технології») (додаток 2).
     6.4 Визначено обов’язковими 2 години на тиждень під час теоретичного навчання на предмет «Фізична культура і здоров’я». При цьому загальна кількість годин на вивчення предмету буде різною.
      7. Вивчити предмет «Інформатика» на першому-другому курсі навчання для ефективного засвоєння предмету «Інформаційні технології».
      8. Запланувати проведення державної підсумкової атестації на останньому курсі навчання перед проведенням виробничої практики.
      9. Привести до вимог державних стандартів з конкретних професій кількість годин на вивчення предметів загальнопрофесійної та професійно-теоретичної підготовки. Резерв часу розподіляється за потребою на ці види та на професійно-практичну підготовку.
     10. Передбачити розподіл годин по тижнях за трьома профілями:
– підвищення (поступове зростання кількості годин, властиве для вивчення спецпредметів);
зниження (поступове зменшення кількості годин на вивчення предметів природничо-математичної підготовки та ряду технічних предметів, зокрема, креслення, електротехніки, допуски та посадки тощо);
– горизонтальний (однакове тижневе навантаження для предметів суспільно-гуманітарної підготовки). 11. Зосередити увагу вищих професійних училищ на підготовку робітників високого рівня кваліфікації – 5-го розряду.
      Форма робочого навчального плану залишається незмінною.
Категорія: Листи | Додав: nmkpto
Переглядів: 816 | Завантажень: 143 | Рейтинг: 4.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: